Safari

Safari dla Mac

Przeglądanie Internetu na sposób Apple po raz piąty

Najnowsza wersja przeglądarki Safari o numerze 6 jest możliwa do pobrania wyłącznie za pomocą aktualizacji systemu Mountain Lion 10.8. Wersja Safari, którą oferujemy do pobrania w niniejszej recenzji, ma numer 5.1.7 i jest ostatnią wersją programu... Zobacz pełny opis

Zalety

  • Bardzo ładny interfejs
  • Doskonały sposób przeglądania historii
  • Wygodne czytanie artykułów dzięki Safari Reader

Wady

  • Brak rewolucyjnych zmian

Doskonały
9

Najnowsza wersja przeglądarki Safari o numerze 6 jest możliwa do pobrania wyłącznie za pomocą aktualizacji systemu Mountain Lion 10.8. Wersja Safari, którą oferujemy do pobrania w niniejszej recenzji, ma numer 5.1.7 i jest ostatnią wersją programu dostępną poza oficjalną aktualizacją systemu OS X.

Safari 5 to zupełnie nowa odsłona systemowej przeglądarki internetowej na Mac. Polepszono stabilność i bezpieczeństwo oraz dodano mnóstwo efektów wizualnych.

Najnowsza przeglądarka od Apple reklamowana jest jako jedna z najszybszych na rynku. Trudno to obiektywnie ocenić i nawet laboratoryjne testy nie są w tej kwestii jednoznaczne. Różnica w stosunku do konkurencji, jeśli jest, to niezauważalna dla zwykłego klikacza myszką. Na korzyść Safari działa fakt, że nie występują problemy z dostępem do najpopularniejszych systemów bankowości internetowej. Nawet tych nie obsługiwanych przez niektóre przeglądarki.

To czego czwartej wersji Safari nie można odmówić, to wizualna atrakcyjność. Efektownie prezentuje się widok najczęściej odwiedzanych stron. W applowskim stylu przegląda się również historię oglądanych witryn. Strony można przerzucać niczym okładki płyt na półce. To tak zwany Cover Flow, znany z iTunes. Powyższe rozwiązania są użyteczne i uprzyjemniają korzystanie z przeglądarki.

Safari nie wprowadza rewolucji w świecie przeglądarek internetowych. Zawiera jednak kilka przydatnych funkcji, dla których warto ją wypróbować.

Safari Reader Zaawansowane wsparcie dla HTML 5 Bing Search

Zmiany

  • Safari Reader Zaawansowane wsparcie dla HTML 5 Bing Search

Najczęściej pobierane Przeglądarki na mac

Safari

Download

Safari 8.0.6

Opinie użytkowników o Safari

Sponsorowany×